Бульвар Лесі Українки 34, 2-й під’їзд, 6-й поверх
Київ, 01133, Україна

84% українців були обізнані про рішення президента Дональда Трампа про призупинення діяльності USAID (лише 16% вперше почули цю новину під час опитування). Тож суспільство уважно слідкує за новинами, які стосуються міжнародної підтримки України. Про це свідчать результати лютневої хвилі опитування Омнібус (докладніше див. «Інформацію про дослідження»).

Більшість респондентів (55%) негативно ставляться до цього рішення. Про підтримку призупинення роботи USAID заявили 14%; варіанти «мені байдуже» або «важко сказати» обрали 15% опитаних. Цікаво, що про позитивне ставлення рішення призупинити допомогу удвічі частіше кажуть чоловіки, ніж жінки (19% і 9% відповідно).

Молодь 16-19 років виказує найменшу зацікавленість до новин щодо зупинки роботи USAID: 26% нічого не чули про це рішення, а 22% обрали відповідь «мені байдуже». Кияни обізнані більше за мешканців інших населених пунктів – лише 6% дізналися про цю новину від інтерв’юера під час опитування.

Загалом, населення України єдине в оцінці цього рішення президентської адміністрації США, інших статистично значущих відмінностей за віком, регіоном, розміром населеного пункту не спостерігається.

Як ви особисто ставитися до рішення президента США Дональда Трампа про тимчасове призупинення всіх програм зовнішньої допомоги USAID, яке стосується і допомоги, яку отримувала Україна, але не стосується військової допомоги?
% респондентів

Як ви особисто ставитися до рішення президента США Дональда Трампа про тимчасове призупинення всіх програм зовнішньої допомоги USAID, яке стосується і допомоги, яку отримувала Україна, але не стосується військової допомоги?

Інформація про дослідження

Омнібус - щомісячне національне репрезентативне опитування. Лютнева хвиля 2025 року була проведена у період з 10 січня по 19 лютого 2025 року.

Метод: опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Географія: Україна за винятком: АР Крим та м. Севастополь, Луганської області, а також окремих тимчасово окупованих територій Донецької, Херсонської, Запорізької, Миколаївської, Харківської областей, де немає зв’язку. Також, оскільки опитування проводилося по мобільним телефонним номерам, у вибірку не могли потрапити ті, у кого немає мобільного телефону (за оцінкою IS не менше 96% дорослого населення країни мають мобільні номери).

Вибірка дослідження: 1 000 інтерв’ю.

Структура вибірки відповідає структурі дорослого населення підконтрольних Україні територій за такими параметрами як стать, вік, розмір населеного пункту і регіон проживання до повномасштабного вторгнення відповідно до даних Державної служби статистики на 1.01.2022. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% з вірогідністю 0.95%.

Тематичні напрямки

Популярні публікації

Якщо у вас є питання щодо досліджень, ми завжди раді Вам допомогти в цьому.

Зв'яжіться з нами