Бульвар Лесі Українки 34, 2-й під’їзд, 6-й поверх
Київ, 01133, Україна

info@sapiens.com.ua

Новое время опублікувало портрети електоратів кандидатів за даними Info Sapiens. Статтю Максима Бутченка "Портрет їхнього виборця" ви можете прочитати за посиланням.

Інна Волосевич поділилася спостереженнями щодо майбутніх виборів президента України:

Майбутні вибори є одними з найбільш непередбачуваними в історії України, ще в грудні ми мали аж 8 можливих кандидатів на 2 тур. В січні після оголошення Володимира Зеленського, що він балотуватиметься, і Святослава Вакарчука, що він не балотуватиметься, визначилась вже трійка лідерів: Зеленський, Тимошенко, Порошенко. Я б виділила такі три особливості цих виборів.

По-перше, найнижчі рейтинги кандидатів: до 2019 всі кандидати набирали менше 15% голосів від загального населення, зараз Володимир Зеленський набирає дещо більше 15%, але перед попередніми президентськими виборами лідери набирали більше 20%.

По-друге, лідер рейтингу не є політиком.

По-третє, згладжуються регіональні відмінності. Захід, принаймні за намірами, вже не є найбільш електорально активним регіоном, його наздогнали Київ та Північ. Схід, як і на минулих виборах, найменш активний, але Південь вже наздогнав Центр. Володимир Зеленський – перший лідер президентського рейтингу, який отримує високу підтримку в усіх регіонах. При цьому, його електорат найменш упевнений як в голосуванні за свого кандидата, так і в участі в виборах. Найбільш впевнені і в кандидаті, і в участі в виборах виборці Петра Порошенко, але виборці Юлії Тимошенко не набагато від них відстають, тому спрогнозувати, хто ж вийде у другий тур, зараз складно. Також у Петра Порошенка найосвіченіший електорат, на другому місці – електорат Анатолія Гриценка. Найменш освічений електорат у Олега Ляшка, на другому місці – електорати Юрія Бойка та Юлії Тимошенко. Наймолодший електорат у Володимира Зеленского, найстарший – у Юрія Бойка.

Якщо у вас є питання щодо досліджень, ми завжди раді Вам допомогти в цьому.

Зв'яжіться з нами