34 L.Ukrainki Blvd., 2nd entrance, 6th floor
Kyiv, Ukraine, 01133

У 2024 році дослідницька агенція Info Sapiens провела дослідження за ініціативи British Council у співпраці з LSE Consulting Education Youth and Civic Engagement (EYCE) Hub на тему “Розуміння поточних занепокоєнь, потреб та надій української молоді: погляд у майбутнє відновлення України”. Метою дослідження було вивчення впливу війни на українську молодь та її бачення майбутнього.

Основні висновки:

Значний негативний вплив на життя молоді

Більшість опитаних відзначили, що війна суттєво погіршила їхнє життя, спричинивши непередбачуваність, зниження якості життя, психологічні та емоційні труднощі, а також порушення соціальних зв’язків та освітніх процесів.

Основні потреби та занепокоєння

Молоді українці виділили три взаємопов’язані потреби:
- Безпека. Психологічне відчуття безпеки, засноване на відсутності насильства, стабільній зайнятості та надійному житлі.
- Економічна стабільність. Доступ до постійної роботи та фінансових ресурсів.
- Житло. Якісні умови проживання та стабільні ціни на оренду, особливо важливі для внутрішньо переміщених осіб та тих, хто перебуває у складній фінансовій ситуації.

Серед основних занепокоєнь – безпека та здоров’я близьких, непередбачуваність майбутнього та загроза подальшої окупації. Молодші респонденти також хвилюються щодо впливу війни на їхню освіту та майбутні перспективи.

Плани на майбутнє та бачення України

Молодь уникає довгострокового планування, зосереджуючись на найближчому місяці, оскільки їхні прагнення залежать від тривалості війни та умов її завершення. Більшість очікує продовження війни ще на кілька років з подальшою перемогою України, що, на їхню думку, приведе до вступу країни до ЄС та НАТО. Вони пов’язують це з міжнародною підтримкою, ефективними реформами, зміцненням державного управління та єдністю суспільства.

Дослідження свідчить про необхідність комплексної підтримки української молоді, яка включає задоволення нагальних потреб у безпеці та економічній стабільності а також сприяє розвитку стійкості. Рекомендації для політиків, донорів та практиків включають зміцнення освіти, психологічної підтримки та залучення молоді до процесів відновлення України.

Детальніше з результатами дослідження можна ознайомитися зі звіту.

We will be glad to answer all your questions.

Contact us